TOBB Kadın Girişimciler Kurulu
 
Untitled Document
QuickMenu Save Document

 

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ÜYELERİ BİLGİLERİ  


KADIN GİRİŞİMCİ ÜYELER

( Kadın girişimci üyeleri, isim bazında alfabetik olarak sıralanmıştır.)

1-Aynur BEKTAŞ
Doğum Tarihi: 1951 Öğrenim Durumu: Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi mezunudur. İş Durumu: Hey Tekstil AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: Hey Grubuna bağlı Hey Örme AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Hey Travel Trends'te Yönetim Kurulu Eş Başkanı, CBSLTD. Şti.'nde Yönetim Kurulu Eş Başkanı ve HEY Dış Ticaret AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

2-AYNUR TARTAN
Doğum Tarihi: 1961 Öğrenim Durumu: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fak.İşletme Bölümü mezunu. İş Durumu: Halen İzmir/İZFAŞ İletişim Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir. İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği,Forum Fuarcılık,Fuar Koordinatörü veBaşkan Danışmanı, Ulaştırma Bakanlığı İletişim Danışmanı,serbest gazeteci-yazar olarak iş deneyimleri mevcuttur. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: İzmir Gazeteciler Cemiyeti,TEMA Vakfı ve Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı üyelikleri bulunmaktadır.

3-Cevahir Asuman YAZMACI
Doğum Tarihi: 1973 Öğrenim Durumu:Lise mezunudur. İş Durumu: Şanlıurfa Cevahir Konukevi olarak restaurant ve butik otel işletmecisi olarak çalışmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Halen Şanlıurfalı Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın Başarılı İş Kadını” olarak seçilmiştir. İşyerine Türkçe ismi koyduğu için Türk Dil Kurumu tarafından ödüllendirilmiştir.

4-Gülsüm AZERİ
Doğum tarihi: 1951 Öğrenim Durumu: Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. (1975) Aynı Üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. İş Durumu:İstanbul T.Şişe ve Cam Fabrikaları AŞ'nin çeşitli kuruluşlarında yönetim komitesi üyeliği, yönetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Halen T.Şişe Cam Fabrikası A.Ş. Cam Ev Eşyası Grup Başkanlığı görevinde bulunmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar:Avrupa Cam Federasyonu Cam Ev Eşyası Komitesi Başkanı, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK'de İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi vb görevlerinin yanı sıra Başbakanlık Etik Kurulunda özel sektör temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

5- HATİCE GÜNER DİNÇBAL KAL
Doğum Tarihi :1961, Kayseri Öğrenim Durumu :Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi,Radyo-TV bölümü İ.T.Ü. Master – Türkiye’deki Reklam Ajansları ve Reklamcılık, İ.Ü. Doktora – Tez aşamasında bırakılmıştır İş Durumu : Nokia , Pantech , Asus ve Eten markalarının distribütörü olarak iletişim sektöründe faaliyet gösteren , Telecity Baltürk Elektronik Tic. ve San.A.Ş. Genel Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: Baltaş İç ve Dış ticaret A.Ş. Yönetim kurulu üyesi ve Baltaş İnşaat A.Ş. Yönetim kurulu üyesi.

6-Işınsu KESTELLİ
Doğum Tarihi: 1962 Öğrenim Durumu: İzmir Amerikan Kız Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. İş Durumu: Agrilink İç ve Dış Tic.Paz.Ltd.Şti. ortağı olarak, bitkisel yağ sektöründe dış ticaret yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar :İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ayrıca Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

7-Meltem KURTSAN
Doğum tarihi: 1960 Öğrenim Durumu: İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mezunudur. Harvard Business School OPM Programını tamamlamıştır. Marka ve Patent vekilidir. İş Durumu: İstanbul OTACI AŞ -Kurtsan İlaçları AŞ- Kurtsan Medikal Sanayi ve Ticaret AŞ- Kurtsan Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerini yürütmektedir. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Davos-Dünya Ekonomik Forumunda Geleceğin Global Lideri seçilmiştir. KAGİDER Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Onur Kurulu Başkanıdır. TÜSİAD , Orgüder (Organik Ürün Üreticileri ve Sanayicileri Derneği ) İEİS (İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası) üyesidir.

8-Merih ESKİN
Doğum tarihi: 1966 Öğrenim Durumu: İ.Ü. İşletme Fakültesi mezunudur. Aynı Üniversitede ve Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. İ.Ü.Üretim Yönetimi alanında doktora programına devam etmektedir. İş Durumu: İstanbul Ortaksatınalma Organizasyonu A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Darka Ltd.Şti.Ortağı olarak çalışmaktadır.. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : İstanbul Sanayi Odası Meslek Komitesi Üyesi, OAİB-Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,TOBB-Makine Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı, Sanayi Bakanlığı Makine Teknik Komitesi Üyesi görevlerini yürütmektedir.

9-Merva ULUSOY
Doğum Tarihi: 1971 Öğrenim Durumu: Viyana-Webster Üniversitesi Yöneticilik ve Pazarlama Bölümü mezunudur. Londra'da uluslararası ticaret konusunda yüksek lisans, finans üzerine Cenevre'den MBA diploması sahibidir. Harvard Üniversitesinde globalleşme üzerine yüksek ihtisası mevcuttur. İş Durumu: Aile şirketi olan Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding AŞ’de yöneticilik yapmıştır. Halen CNN TÜRK 'de "İş'te Gündem" programının hazırlayıcısı ve sunucusudur. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar :TÜSİAD ve KAGİDER üyesi olarak görev üstlenmiştir.

10-MUTLU ALKAN KÜTÜKLÜOĞLU
Yaş: 32 Öğrenim Durumu: Boğaziçi Üniversitesi ,Mütercim Tercümanlık Bölümü( 1993-1998) Marmara Üniv.Stratejik İşletme Yönetimi(1999-2000) İş Durumu: Halen Malkan Makine San.Tic.Ltd.Şti./İstanbul Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: OAİB Makine İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi,TOBB Makine İmalat Sektör Meclis Üyesi,İKAM İstanbul Kadın Araştırma Merkezi Üyesi ve Türkiye İş Kadınları Derneği Üyesi.

11- Nilüfer BARAN
Doğum Tarihi: 1957 Öğrenim Durumu: Lise mezunudur. İş Durumu: Diyarbakır İş Geliştirme Merkezi Müdürlüğünü yürütmektedir. Kreş ve anaokul sahibi olarak eğitim sektöründe faaliyet göstermektedir. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında değişik sektörlerde ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: Diyarbakır İş Kadınları Derneği Başkanı, Okul Aile Birliği vb çeşitli derneklerde üye olarak görev yapmaktadır. 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın Başarılı İş Kadını” olarak seçilmiştir.

12-Nurten CECELİ ALKAN
Doğum Tarihi:1958 Öğrenim Durumu: Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. İş Durumu: Ankara Özel CECELİ Okulları kurucusu ve yöneticisidir. Yayınlanmış eserleri vardır. Çeşitli dergilerde aylık yazılar yazmaktadır.

13-Perihan İNCİ
Öğrenim Durumu: İ.Ü.Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık Bölümü mezunudur. İş Durumu: Antalya'da bulunan İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca 2001 yılında kurduğu Step Tekstil Dış Ticaret ve Danışmanlık Şirketinin Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar :İnci Holding bünyesindeki çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 1999 yılından beri Belçika Antalya Fahri Konsolosudur.

14-Ruhsar Pekcan
Doğum Tarihi: 1958 Öğrenim Durumu: İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakultesi mezunu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nde Yüksek lisans yapmıştır. Altyapi sektöründe faaliyet gösteren firmada Genel Koordinator; Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuş ve halen Karon Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti.-İstanbul şirketinde CEO olarak görev yapmakta olup, DEİK Türkiye Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürütmektedir.

15-Serpil KARUSERCİ
Doğum Tarihi: 1957 Öğrenim Durumu: Lise mezunudur. Kız Meslek Lisesinin Halk Eğitim Kurslarından dikiş, batik, çicek,v itray-seramik ve el sanatları kurslarından sertifikaları vardır. İş Durumu: Gaziantep’de bulunan Onur Moda Evi kurucusudur. Gelinlik üretmekte ve 18 ülkeye ihracat yapmaktadır. Bir çok dernek ve kulüpte aktif olarak çalışmaktadır. Çeşitli dergi ve gazetelerde moda üzerine yazılar yazmakta, şiirleri yayınlanmaktadır.

16-Semra AKÇA ACAR
Doğum tarihi: 1968 Öğrenim Durumu: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fak.Halkla İlişkiler Bl.1.sınıf öğrencisi. İş Durumu: Halen Akça Şirketler Topluluğu bünyesinde bulunan şirketlerin mali ve idari işlerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: Pamukkale Televizyon A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı.

17-Sena KALELİ
Doğum Tarihi: 1956 Öğrenim Durumu: Uludağ Üniversitesi,İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İş Durumu: Bursa Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanıdır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Genç Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Kurucu Üyesi ve Onur Üyesi, Bursa Sanayici ve İşadamları Derneği Üyesi gibi çeşitli dernek ve vakıflarda üye olarak görevler üstlenmektedir.

18-Şafak ÇİVİCİ
Doğum tarihi: 1964 Öğrenim Durumu: Goethe-Gymnasium Ludwigsburg Lisesi mezunudur. İş Durumu: Kayseri Sefes Mobilya ve Ev Donanımları San. ve Ltd. Şti. Kurucusudur. Mobilya üretimi ve ihracatı yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Kayseri Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

19-Zuhal AKYÜZLÜ
Doğum Tarihi: 1970 Öğrenim Durumu: Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü mezunudur. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanıdır. Ayrıca Harita Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. İş Durumu: Kendine ait şirketinde harita-inşaat-mimarlık hizmetlerini yürütmektedir.

 

DOĞAL ÜYELER

1-M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU(TOBB Başkanı)
Doğum Tarihi: 1955
Öğrenim Durumu: Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi-Ekonomi ve İşletme Bölümü mezunu.
İş Durumu: Armada İnşaat ve İşletme AŞ, Eskihisar İnşaat. Malzemeleri, Eskihisar Dış Ticaret AŞ, Eskihisar İnşaat Yatırım Fibor AŞ, Kristal Şeker Sanayi.AŞ. kuruluşlarının Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: TOBB-ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı, Milletlerarası Ticaret Odası -Türkiye Milli Komitesi Başkanı, (DEIK) Dış Ekonomik İlişkiler Yönetim Kurulu Başkanı, Eurochambres Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya Türk İşadamları Kurultay Başkanı, Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi, CSIS-ABD Türkiye İletişim Grubu Eş Başkanı, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Başkanıdır.

2- Mustafa SARAÇÖZ
Doğum Tarihi: 1954. Öğrenim Durumu: Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Lisans, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde lisansüstü öğrenimini tamamladı. İş Durumu: TOBB Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

3-Sezai HAZIR
Öğrenim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi-Harita Mühendisliği Bölümü mezunudur. İş Durumu: Türkiye Yerel Gündem 21 Programı Yönlendirme Kurulu üyesidir. Yayınlanmış bir çok yayını vardır. Habitat için Gençlik Derneği Başkanlık görevini sürdürmektedir.

4-Dr.Ahu Geniş GRUBER
Öğrenim Durumu: A.Ü.SBF.mezunudur.(1994) Johannes Kepler Üniversitesi-Avusturya (1998)'de yüksek lisans ve doktora (2004) derecesi vardır. İş Durumu: TOBB-ETÜ İşletme Bölümü Öğretim Üyesidir.

5-Şeyda İKİZ
Doğum tarihi:1968 Öğrenim Durumu: Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü (1991)mezunudur. Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Bilimi ve Ana bilim dalında yüksek lisans yapmıştır. İş Durumu: KOSGEB Girişimciliği Geliştirme Merkezinde Uzman Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.


KOORDİNATÖR ÜYELER

1-İlhan PARSEKER (Koordinatör Başkan)
Doğum Tarihi: 1958 Öğrenim Durumu: İktisat Fakültesi mezunudur. İş Durumu: Kendi ve ailesine ait 4 ayrı ticari ve sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmada görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar:Bursa TSO Meclis Başkanı,Kobi Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBEV, TEPAV, Formula İstanbulYatırım A.Ş.'de Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Halen TOBB Yönetim Kurulu Üyesidir.

2- Mehmet Ali KUSEYRİ Doğum yeri ve Yılı : Antakya-1956, Öğrenim Durumu: İşletme Fakültesi, Yabancı Dil: İngilizce, İş Hayatı : Tekstil İşletmesi, Görevde Bulunduğu Kuruluşlar: Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı.

HABİTAT İÇİN GENÇLİK DERNEĞİ’NDEN

(Habitat için Gençlik Derneği üyeleri, isim bazında alfabetik olarak sıralanmıştır.)

1-Ayşe GÜNBEY ŞERİFOĞLU
Doğum tarihi: 1956 Öğrenim Durumu: Ege Üniversitesi Kimya Fakültesi Kimyagerlik Bölümü mezunudur. Aynı Fakülteden yüksek lisans ve doktora dereceleri vardır. İş Durumu:Kuşadası Kuşadası Davutlar, Güzelçamlı, Söke Çevre Koruma, Altyapı Tesislerini Yapma ve İşletme Birliği Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Belediyesi Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri olarak çalışmaktadır. Pek çok yayınlanmış çalışmaları vardır. Muhtelif projelerde çalışmıştır.

2-Elif YUVAYAPAN SONER
Doğum tarihi: 1979 Öğrenim Durumu: Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisadi. ve İdari Programlar Bölümü mezunudur. İş Durumu: Nilüfer Belediyesi Yerel Gündem 21 Kolaylaştırıcısı görevini sürdürmektedir. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar :Kadın Kooperatifi, Çağdaş Gazeteciler Derneği gibi sivil topluk kuruluşlarında üye olarak çalışmaktadır.

3-Esin UZUN
Doğum tarihi: 1976 Öğrenim Durumu:Anadolu Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü mezunudur. İş Durumu:Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21-Kent Gönüllüleri Evleri Platformu, Kent Konseyi, Kadın Meclisi, Gençlik Konseyi, Çocuk Meclisi Engelliler Platformu gibi sivil topluk kuruluşlarında üye olarak çalışmaktadır.

4-Esma TOKSOY
Doğum tarihi: 1970 Öğrenim Durumu: Philadelphia USA İş İdaresi Koleji mezunudur. İş Durumu:Denizli'de Belediye'de danışmanlık yapmış, yerel radyo ve televizyonlar için program hazırlamıştır. Roman ve çeşitli doküman çevirileri mevcuttur.

5-Fatma Elif KALAN
Doğum tarihi: 1983 Öğrenim Durumu: Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. İş Durumu: Habitat için Gençlik Derneği, İstanbul Uluslararası İlişkiler Biriminde çalışmaktadır.

6-Filiz ÖZTOPAL
Doğum Tarihi: 1965 Öğrenim Durumu: Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi .Kimya Öğretmenliği Bölümü mezunudur. İş Durumu: Samsun Özel Boyut Dershanesi kurucu ortağıdır. Dershanenin müdür yardımcısı ve kimya öğretmeni olarak 2007 Mart ayına kadar çalışmıştır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Samsun Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi üyesi olarak, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

7-Nazdar KAHRAMANER
Öğrenim Durumu: Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. İş Durumu: Diyarbakır Yerel Gündem 21 Kadın ve Çocuk Meclisi Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar : Diyarbakır'da Kadın Meclisinin "Göçün Kadınlar Üzerindeki Etkisi Projesi"nin koordinatörlüğünü yapmıştır. Halen Kadın El Emeği Pazarı Projesi'nin yönetiminde çalışmaktadır.

8-Sema Nur KURT
Doğum Tarihi: 1968 Öğrenim Durumu: Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunudur. İş Durumu: Antalya Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar :Antalya Kalite Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. Ayrıca Antalya Çevre Eğitim Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

9-Prof.Dr.Zerrin TOPRAK
Doğum Tarihi: 1956 Öğrenim Durumu: Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. İş Durumu: Prof. Dr. Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü, Kentleşme ve Çevre Sorunları ABD Başkanı ve Bölüm Başkanıdır. Görevli Bulunduğu Kuruluşlar: İzmir İli Stratejik Planlama Yönetişim ve Araştırma Merkezi (İZİSYÖM) kurucularından ve Müdür; İzmir Yerel Gündem 21 Kurucu Üyesi- Yürütme ve Kolaylaştırıcı Kurul Üyesi; İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu üyesi-Üniversite temsilcisi. Genel olarak Çalışmaları; Kent Yönetimi ve Politikası(2008), Çevre Yönetimi ve Politikası(2003), Yerel Yönetimler(2008) konularında üç temel kitabı; kamu yönetimi, yerel yönetimler, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi anlaşmalarına ilişkin araştırmalar, kent, çevre ve siyaset ve uluslar arası ilişkileri bütünlüğünde makaleleri ve bu konularda ödül kazanmış araştırmaları bulunmaktadır. Devlet Planlama Teşkilatının Altıncı, Yedinci ve Sekizinci Plan çalışmalarında “yerel yönetimler özel ihtisas komisyonu” üyeliği, Dokuzuncu Plan çalışmalarında “çevre ihtisas komisyonu” üyeliği yapmıştır. Halen sürdürülen DPT kentleşme tematik grubun uzman üyesi olarak görev yapmaktadır.

TOBB-EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN

1-Prof.Dr.Ramazan AKTAŞ
Öğrenim Durumu: Kara Harp Okulu İşletme Bölümü mezunudur. (1981) ODTÜ İşleteme Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. (1985) Ankara Üniversitesi İşletme Bölümünde doktora yapmıştır.(1991) İş Durumu: TOBB-ETÜ İşletme Bölümü Başkanıdır.

2-Prof.Dr. Ali ALP
Öğrenim Durumu: A.Ü.SBF mezunudur (1987) Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden yüksek lisans derecesi vardır. A.Ü. SBF’de doktorasını tamamlamıştır.(1995) İş Durumu:TOBB-ETÜİşletme Bölümü Öğretim Üyesidir

3-Yrd.Doç.Dr.Nur Asena CANER
Öğrenim Durumu: ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur.(1992) ABD’de bulunan North Carolina State University Ekonomi Bölümünden yüksek lisans derecesi (1996), ve New York University Ekonomi bölümünden doktora derecesi (2003) almıştır. İş Durumu: TOBB-ETÜ İktisat Bölümü öğretim üyesidir

4-Doç.Dr.Elif Derya ÜBEYLİ
Öğrenim Durumu: Çukurova Üniversitesi Elektrik -Elektronik Bölümü mezunudur. (1996) Niğde Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır.(1998) Gazi Üniversitesi Elektronik-Bilgisayar Bölümünde doktorasını tamamlamıştır. (2004) İş Durumu :TOBB-ETÜ Elektrik-Elektronik Bölümü öğretim üyesidir.

5-Dr.Ekin TOKAT
Öğrenim Durumu: ODTÜ Metalürji Mühendisliği bölümü (1992), ODTÜ İşletme Bölümü (1999), Brooklyn College Ekonomi BI.USA (2003) mezunudur.ODTÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. (1995) City University.of Newyork Ekonomi Bölümünden doktora derecesi vardır.(2005) İş Durumu TOBB-ETÜ İşletme Bölümünde öğretim üyesidir.

KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

1- Fatma KARAKOÇ

Öğrenim Durumu: Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. TODAİE Amme İdaresi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. İş Durumu: Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünde Kadının Statüsünü Güçlendirme Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu
© 2009 TOBB, Her Hakkı Saklıdır